Kolorowanki – czy warto je jeszcze kupować

W sklepach z zabawkami dla dzieci znaleźć możemy setki, jak nie tysiące różnych potencjalnych prezentów dla naszych pociech. Poczynając od tradycyjnych rzeczy, takich jak choćby kolorowanki, a kończąc na elektronicznych lalkach i samochodach. Oczywiście, trend zakupowy zmierza w stronę tej drugiej kategorii. Nowoczesne zabawki bowiem posiadają szereg funkcji, które pozornie czynią je znacznie atrakcyjniejszymi dla młodych osób. Niosą jednak ze sobą wiele negatywnych cech, o których powiemy później. Dlaczego więc warto dalej kupować na prezent kolorowanki?

Rozwijanie kreatywnego myślenia

Kolorowanki oraz inne tradycyjne i proste zabawki umożliwiają dzieciom zabawę według ich własnych, wymyślonych zasad. To od nich bowiem w pełni zależy, jak wyglądać będzie bajkowa księżniczka lub ile wież będzie miał budowany zamek. Wróćmy jednak do zalet kolorowanek, czyli głównego tematu artykułu. Prócz wpływu na kreatywność naszego dziecko, malowanie świetnie wpływa na koordynację ruchową ręki. Wiek przedszkolny to czas, kiedy to maluch zaczyna pisać i rysować, stąd bardzo ważne jest, by nabył te umiejętności w odpowiedni sposób. W późniejszej edukacji szkolnej dziecko uniknie problemów z kaligrafią, które dotykają coraz to większy procent uczniów.

Dlaczego nie elektronika?

Mimo wielu zalet technologia niestety znacząco szkodzi najmłodszym. Mamy tutaj na myśli takie problemy jak:

– wady wzroku,

– bóle pleców,

– uzależnienia.

Czy warto więc kupować dziecku smartfony, tablety czy też inne urządzenia? Oczywiście, nie można popadać w skrajności i całkowicie odłączyć naszą pociechę od technologii. Możemy jednak ją ograniczać na rzecz rozwijających zabawek, jak chociażby wspomniane kolorowanki.

Cena zabawy

Ceny kolorowanek zaczynają już nawet od kilku złotych, a w zamian nasze dziecko zyskuje kilka godzin rozrywki. Jest to niczym w porównaniu do cen urządzeń elektronicznych. Wydawać by się mogło, iż rysowanie nie jest już modne. Kolorowanki jednak dalej podbijają serca najmłodszych ze wspomnianych tutaj i wielu innych powodów.

News Reporter