Kolorowa przygoda na co dzień

Kolorowanki idealnie sprawdzają się jako wspaniała zabawa dla najmłodszych. Pozwalają na uruchomienie mocy twórczych i pobudzają wyobraźnię. Tylko jakie tego typu książeczki najlepiej wybrać?

Radość połączona z wartościową edukacją

Kiedy szukałem czegoś interesującego dla moich pociech, trafiłem na coś niezwykle fascynującego. Kolorowanki np. wydawnictwa Martel okazały się na tyle ciekawe, że na początek zdecydowałem się na kilka z nich. Przypadły mi one do gustu z kilku względów, chociaż najważniejsza dla mnie jest opinia moich dzieci. Bardzo się one ucieszyły i to sprawiło, że zaczęło pojawiać się u nas więcej tego typu książeczek.

Zaletą w ich przypadku jest przydatna tematyka. Poszczególne kolorowanki mają jakiś motyw przewodni. Mogą to być chociażby owoce czy warzywa. Pociechy wypełniając je kolorami, poznają je i uczą się też nazewnictwa. Dochodzą do tego jeszcze malowanki logopedyczne pomagające pomóc dzieciom poprawnie wypowiadać głoski. Służą do tego ilustracje, materiały wyrazowe i rymowane wierszyki. Książeczki zawierają dodatkowo naklejki, które najmłodszym również sprawiają wiele radości.

Wśród kolorowanek są także i te ze zwierzętami. Stwarza to możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o nich oraz ich świecie. Wspomnę jeszcze o skierowaniu książeczek w niektórych przypadkach do dziewczynek i chłopców. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ są one bardziej ukierunkowane tematycznie na ich zainteresowania w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rodzajów kolorowanek jest o wiele więcej tak samo, jak ich niezwykłych atutów.

Barwna i wesoła zabawa każdego dnia

Zwrócę jeszcze uwagę na same rysunki. Przyjemne i wprawiające w dobry nastrój są atrakcyjne pod względem wizualnym. Ilość detali też nie przytłacza i jest to w sam raz dla dzieci. Wszystkie czynniki w ich przypadku są jak dla mnie atutami. Również ceny nie są aż tak wygórowane, co ma duże znaczenie. Dzięki temu można nabyć więcej kolorowanek i sprawić pociechom o wiele więcej radości. Zapewniają także fantastyczną zabawę na co dzień.

News Reporter